Най-доброто ръководство за бубаризма

Най-доброто ръководство за бубаризма

Най-доброто ръководство за бубаризма

Blog Article

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Копринотъкачни фабрики в Свиленград, Враца, Хасково, Русе и София

За възраждане на отрасъла у нас, по думите на Диева, е необходима подкрепа от държавата, каквато към момента нямало. За бубарство у нас не се плащали нито държавни помощи, нито директни плащания по линия на ОСП.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

. Две версии на дивата копринена буба се използват от производителите на коприна днес,

. Коприненият молец е опитомен в родното си местообитание в северен Китай от своя див братовчед

От началото на ХХ век местни специалисти са могли да произвеждат и скъпото бубено семе и са снабдявали целия район с необходимото количество.

Проведе се заседание на Комисията по земеделието и храните

България е на тръни заради мощно земетресение, опасно наводнение и фатална радиация от "Чернобил"

То се извършва на осмия до десетия ден от масовото покачване на бубите на храстите, когато какавидата е твърда и шоколадово кафява. Преди обирането на пашкулите от храстите се отделят умрелите Бубарство буби и черен шкарт (негодно качество).

„Текстилен Клъстер Коприна“ планира засаждане на нови черничеви градини в Северозападна България

Главните фактори, които ограничават възраждането и развитието на този подотрасъл са липсата на частна компания, която да изкупува по-големи количества пашкули от производителите, както и липсата на целева субсидия за този подотрасъл. Бубарството, при създаване на съответните условия, би могло да осигурява добри доходи на фермерите, и то в райони, където възможностите за доходи от друга селскостопанска продукция са силно ограничени.

Продуктите от коприна и технологиите за отглеждане на копринени буби започнаха да играят решаваща роля в китайските търговски мрежи и във взаимодействието на културите между различните страни.

Светослава се занимава с бубарство вече шеста година в ивайловградското село Мандрица. Въпреки че имало и други желаещи бубари, тя се определя като единствения ентусиаст, отглеждащ по-мащабно буби в района, който иначе само преди десетилетия бил прочут с бубарството.

Report this page